Wydawnictwo WSiP i seria podręcznikowa oblicza epok

Uczniowie szkoły średniej mogą spotkać się z książkami wydawnictwa WSiP, które jest odpowiedzialne za stworzenie wielu podręczników zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Z szyldem wydawnictwa można znaleźć wiele podręczników, w tym również podręczniki do polskiego. Ciekawą propozycją na rynku jest seria oblicza epok. Jest to seria, która ma cztery części i towarzyszy uczniom przez cały okres nauki w szkole średniej. W ostatniej klasie można spotkać się z książką “Oblicza epok 3.2“. Co zawiera ta książka?

Książka “Książki do języka polskiego “Oblicza epok 3.2” znajdziesz w księgarni” i jej zawartość

Podręcznik do języka polskiego może poruszać niejeden temat. Część oblicza epok 3.2 skupiła się na przedstawieniu uczniowi zagadnienia, jakim jest okres międzywojenny. Jest to czas, kiedy to Polska była okupowana, a pisarze poświęcili wiele czasu, by przedstawić tamten czas ich oczami. Dzięki obcowaniu z taką literaturą uczeń może dowiedzieć się wielu nowych rzecz oraz dostrzec problemy, z jakimi mierzyli się ludzie w tamtych czasach. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego podręcznika? Jest to pozycja, która oferuje o wiele więcej niż tylko teksty.

Podręcznik “oblicza epok 3.2”- co warto wiedzieć na jego temat?

Oblicza epok 3.2 to książka, która zapoznaje uczniów także z historią. Jest to podręcznik, który przedstawia uczniom daty oraz wydarzenia minionych lat. Dzięki temu uczeń cały czas poszerza swoje horyzonty oraz nie przestaje się uczyć. Uczniowie, którzy sięgną po ten podręcznik, szybko zauważą też, że ma ona bardzo przejrzysta i przystępną formę. Autorzy książki postawili na przedstawienie wielu informacji w formie tabelek, schematów, wykresów oraz grafów, które sprawiają, że uczeń nie musi pracować tylko z biało czarnym tekstem. Jest to spora zaleta tego podręcznika. Prócz tego w książce można znaleźć treści przeznaczone dla maturzystów, którzy przygotowują się do matury na poziomie podstawowym lub też rozszerzonym. Warto mieć tego świadomość i aktywnie korzystać z dostępnych informacji. Książka została stworzona zgodnie z najnowszą reformą z 2019 roku.

About the Author

You may also like these