Podręcznik do języka polskiego oblicza epok 3.2

Wydawnictwo WSiP stworzyło wraz z trzema autorami serią książkową do języka polskiego w szkole średniej. Ta seria składa się z czterech części, a można ją spotkać w księgarniach pod nazwą “Oblicza epok”. Jest to seria, która towarzyszy uczniom od pierwszej, aż do ostatniej klasy szkoły średniej. W ostatniej klasie uczeń spotyka się z książką “Oblicza epok 3.2“, która porusza temat okresu międzywojennego w Polsce. Co jeszcze można znaleźć w książce?

“Oblicza epok 3.2”- co czeka w książce na ucznia?

Uczeń szkoły średniej, który spotka się z książką, może liczyć na wiele tekstów, które pochodzą z okresu międzywojennego. Można tutaj wymienić, chociażby Chłopów, ale też inne znakomite dzieła polskich pisarzy, które przydadzą się uczniom nie tylko w klasie, ale też na maturze. Warto wiedzieć, że seria “oblicza epok” została stworzona z myślą o uczniach, którzy chcą przygotować się do matury czy to na poziomie rozszerzonym, czy też na podstawowym. Książka zawiera liczne treści, które umożliwiają pracę nad własną wiedzą przed maturą. Uczeń może docenić także wygląd graficzny książki. Co go wyróżnia?

“Oblicza epok 3.2”- książka dla wzrokowców

Oblicza epok to seria, która jest bogata nie tylko w rozmaite teksty. Uczniowie mogą tam także znaleźć liczne grafiki oraz zdjęcia, które przybliżają niektóre rzeźby, obrazy i tak dalej. Książka została stworzona tak, by wszystkie informacje w książce były przedstawione czytelnie oraz przejrzyście. Dlatego też można na kartkach podręcznika znaleźć takie udogodnienia, jak schematy, tabelki, wykresy oraz grafy, które ułatwiają naukę. Jest to zaprezentowanie wiedzy w przejrzysty, czytelny sposób, które przyczyni się do tego, że uczeń będzie mógł szybko opanować nową wiedzę. Książka zawiera także liczne zadania oraz ćwiczenia, które uczeń może wykonać sam. Jest to kolejny atut książki. Prócz tego warto wiedzieć, że książka jest dostosowana do aktualnej reformy programowej, przez co uczeń ma pewność, że zapoznaje się z jak najbardziej aktualną książką. 

About the Author

You may also like these